Moldova tänased valimised määravad riigi tuleviku

Tänased Moldova parlamendivalimised määravad paljuski selle riigi tuleviku. Moldova kodanikel on valik, kas Moldova jätkab liikumist euroopaliku õigusriigi suunas või allub Venemaa soovile olla tema mõjusfääris ning asutatavas Euraasia Liidus.

Moldova on juba palju teinud, et saada normaalseks euroopalikuks riigiks, kuid palju on veel ka teha. Samas on ühiskonnas jätkuvalt tugevaid jõude, kes sooviksid, et Moldova oleks Venemaa mõju all ega areneks demokraatlikuks õigusriigiks, Seetõttu on ka tänased valimised määrava tähtsusega.

Euroopa Liit usaldab Moldovat ning seetõttu said Moldova kodanikud ELi idapartnerluse riikidest esimesena kevadel viisavaba pääsu Euroopa Liitu ning EL ja Moldova sõlmisid assotsiatsiooni- ja vabakaubanduslepingu, mille Euroopa Parlament ratifitseeris kaks nädalat tagasi. See kõik häirib Venemaad, mistõttu on Moldova suhtes kehtestatud erinevaid sanktsioone. Samas peab kõigil riikidel olema võimalus oma tulevikku ise määrata ja loomulikult kehtib see ka Moldova kohta.

Moldova tulevikku häirib jätkuvalt Venemaa toel tegutsev Transnistria külmutatud konflikti piirkond. See olukord vajab kiiret lahendust, sest vastasel korral jääb see ka edaspidi Moldova olukorda pingestama ning normaalset arengut häirima.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s