Transponderiteta Vene sõjalennukid ohustavad Läänemere kohal reisilennukeid

Transponderiteta ja sisselülitamata sidesüsteemideta lendavad Vene sõjaväelennukid ohustavad Euroopa õhuruumis, seal hulgas Läänemere piirkonnas reisilennukeid.

Läänemere kohal on kasvanud Vene sõjalennukite liikumissagedus hüppeliselt. Samas on siinses Läänemere piirkonnas mitu rahvusvahelist lennujaama, kus reisilennukite liiklus on tihe ning lennukid muudavad kõrgust ja teevad manöövreid. Nii on transponderiteta sõjaväelennukite lennud Kopenhaageni, Stockholmi, Helsingi, Riia, Tallinna ja Gdanski lennuvälja läheduses eriti ohtlikud.

Esitasin ettepaneku ja arupärimise Euroopa Komisjonile, et selle olukorra muutmiseks samme astuda. Tuleks algatada rahvusvahelise lennunduse konventsiooni muutmine, et keelata ka sõjaväelennukitel transponderiteta ehk pimedana lendamine. Olukorda tuleb muuta enne, kui mõni suurem katastroof juhtub.

Viimastel kuudel on olnud mitmeid kokkupõrkelähedasi olukordi reisilennukite ja transponderiteta lennanud sõjalennukite vahel. See on tõsine mäng inimeludega, mis tuleb lõpetada.

 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s