Transponderiteta Vene sõjalennukid ohustavad Läänemere kohal reisilennukeid

Transponderiteta ja sisselülitamata sidesüsteemideta lendavad Vene sõjaväelennukid ohustavad Euroopa õhuruumis, seal hulgas Läänemere piirkonnas reisilennukeid.

Läänemere kohal on kasvanud Vene sõjalennukite liikumissagedus hüppeliselt. Samas on siinses Läänemere piirkonnas mitu rahvusvahelist lennujaama, kus reisilennukite liiklus on tihe ning lennukid muudavad kõrgust ja teevad manöövreid. Nii on transponderiteta sõjaväelennukite lennud Kopenhaageni, Stockholmi, Helsingi, Riia, Tallinna ja Gdanski lennuvälja läheduses eriti ohtlikud.

Esitasin ettepaneku ja arupärimise Euroopa Komisjonile, et selle olukorra muutmiseks samme astuda. Tuleks algatada rahvusvahelise lennunduse konventsiooni muutmine, et keelata ka sõjaväelennukitel transponderiteta ehk pimedana lendamine. Olukorda tuleb muuta enne, kui mõni suurem katastroof juhtub.

Viimastel kuudel on olnud mitmeid kokkupõrkelähedasi olukordi reisilennukite ja transponderiteta lennanud sõjalennukite vahel. See on tõsine mäng inimeludega, mis tuleb lõpetada.

 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s