Mongoolia võttis Eestilt üle Internetivabaduse koalitsiooni juhtimise

Osalesin täna Ulan-Baatoris Euroopa Parlamendi delegatsiooni kohtumisel Mongoolia parlamendi esindajatega, kus ütlesin, et internetivabaduse koalitsiooni eesistujana sel aastal suudab Mongoolia loodetavasti laiendada nende Aasia riikide ringi, kes peavad internetivabadust oluliseks ning inimõiguste osaks.

Eelmisel aastal juhtis internetivabaduse koalitsiooni (Freedom Online Coalition) Eesti, kes andis eesistumise üle esimese Aasia riigina Mongooliale.

Mongoolia on läbi teinud kiire demokratiseerumise, mille hulka peab käima ka sõna- ja ajakirjandusvabaduse austamine. Ka on Mongoolia väga lähedal vaba turumajandusega riigi staatuse saamisele, Euroopa Liit on selles toetav.

Tõstatasin kohtumisel ka alalise viisavabaduse kehtestamise Mongoolia poolt ELi riikide kodanikele.

Kõne all oli ka Mongoolia julgeolekupoliitiline olukord. Suhted Euroopa Liiduga saavad siin tasakaalustada Mongoolia suhteid kahe suure naabri Hiina ja Venemaaga. EL peaks võimalikult ruttu avama Mongoolias oma esinduse.

Euroopa Parlamendi delegatsioon kohtub Ulan-Baataris ka Mongoolia parlamendi esimehe ja välisministriga ning valitsusväliste organisatsioonidega.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s