Europarlamendi liikmed nõuavad tuhat piitsahoopi saava Saudi Araabia blogipidaja vabastamist

Euroopa Parlamendi liikmed saatsid Saudi Araabia kuningale Salmanile kirja, milles nõuavad blogipidaja Raif Badawi vabastamist. Saudi Araabia ülemkohus jättis 7. juunil jõusse Badawile määratud karistuse, milleks on kümneaastane vangistus ja tuhat piitsahoopi.
 
Selline karistus võrdub peaaegu kindlasti surmamõistmisega. Raif Badawit karistatakse selle eest, et ta kasutas rahumeelselt oma õigust sõnavabadusele.
 
Europarlamendi saadikud rõhutasid oma kirjas kuningas Salmanile, et Badawi abikaasa ja lapsed on hetkel Kanadas ning  Badawile tuleks anda võimalus oma pere juurde Kanadasse minna.
 
Nüüd, kus Saudi Araabia ülemkohus on otsuse teinud, on armuandmine ainuke viis Badawi päästmiseks. Ka 15 aastaks vangi mõistetud Badawi advokaadile tuleks armu anda, nagu ka teistele Saudi Araabia meelsusvangidele.
 
Kirjutasin samuti sellele kirjale alla kuna on vastuvõetamatu, et vaatamata tugevale rahvusvahelisele survele jättis Saudi Araabia niivõrd ebaausa ja julma karistuse jõusse. Euroopa Liidu ülesanne on Badawi juhtumile ja teistele Saudi Araabias toimuvatele inimõiguste rikkumistele tähelepanu juhtida ja survet avaldada, et selliseid ebainimlikke otsuseid ei tehtaks.
Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s