Viisavabaduse kohaldamist kõigi ELi kodanike suhtes saab oodata ainult neilt riikidelt, kellele EL on samaga vastanud

Kolmandate riikide kehtestatud viisavabadus peaks laienema kõigi ELi liikmesriikide kodanikele. Tegelikkuses on aga mitmeid riike, nagu näiteks Lõuna-Aafrika Vabariik, mis rakendab viisavabadust üksnes mõnede ELi riikide kodanike suhtes, samas kui näiteks Eesti kodanikud vajavad sinna reisimiseks viisat.

Sellega seoses saatsin arupärimise Euroopa Komisjonile, milles uurisin komisjoni edasisi samme, et saavutada olukord, kus kõiki ELi liikmesriikide kodanikke käsitletakse viisaküsimuses võrdselt.

Euroopa Komisjoni liige Dimitris Avramopoulos vastas, et ei saa kõikidelt kolmandatelt riikidelt viisarežiimi küsimuses sellist vastutulekut oodata. “Kui Euroopa Liit kohaldab kolmanda riigi kodanike suhtes vabastust viisanõudest või sõlmib kolmanda riigiga viisalihtsustuslepingu, võib ta teiselt poolelt oodata täielikku vastastikkust ja kõigi ELi kodanike võrdset kohtlemist,” ütles ta oma vastuskirjas.

“Kõikidel muudel juhtudel, kui EL kohaldab teatava kolmanda riigi kodanike suhtes viisanõuet, nagu näiteks Lõuna-Aafrika puhul, puudub tal õiguslik alus nõuda, et kõnealune kolmas riik kohaldaks ühesugust viisarežiimi kõigi ELi kodanike suhtes,” lisas Avramopoulos.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s