Le Peni poliitika on Eesti rahvuslike julgeolekuhuvide vastu

Et mõned meie kaasmaalased on suures ootusärevuses, sest paari päeva pärast külastab Tallinna Prantsuse rahvusrinde juht Marine Le Pen, siis tasub meenutada, milliseid hoiakuid Le Pen ja tema juhitav poliitiline liikumine viimastel aegadel väljendanud on. Muuhulgas hääletas Le Pen vastu Euroopa Parlamendi resolutsioonile, millega nõuti Eston Kohveri vabastamist Vene vanglast.

Teisipäeval on Tallinnas sarnaste põhimõtetega parteisid koondava suurejoonelise nimega Euroopa rahvaste ja vabaduse liikumise (MENF) kohtumine, kus kõrvuti esinevad muuhulgas Marine Le Pen ja ka Eesti EKRE juhtkonna liige.

Siinkohal tasub meenutada, milliseid hoiakuid Le Pen siis väljendanud on ja kuidas need Eesti inimeste arusaamadega ja Eesti huvidega kokku lähevad või pigem ei lähe.

Nii on Marine Le Pen korduvalt väljendanud Venemaa-teemal seisukohti, mis erinevad põhimõtteliselt nii Eesti kui teiste Euroopa riikide omadest.

Nii ei pea Le Pen Krimmi annekteerimist Venemaa poolt illegaalseks. Intervjuus Prantsuse telekanalile BMF TV ütles Le Pen, et ta ei nõustu Krimmi annekteerimist illegaalseks pidama. Vastates küsimusele, kas Krimm on Venemaa osa, ütles Le Pen jah.

Le Pen hääletas ka selle Euroopa Parlamendi resolutsiooni vastu, millegi nõuti Eston Kohveri vabastamist Venemaalt.

Samuti on Le Pen kinnitanud, et Venemaa pole Prantsusmaale oht ning seetõttu ei ole põhjust olla Venemaa suhtes vaenulik. Teiste Euroopa piirkondade ja Vene suhted ei lähe talle seega korda. Ka kutsus Le Pen NATOt võtma Venemaad oma liikmeks.

2014. aastal sai Le Peni juhitud Prantsuse rahvusrinne Vene oligarhile kuuluvalt pangalt 9,4 miljonit eurot laenu, mille ostis mõne aja pärast Venemaa lennukite varuosadega tegelev firma Aviazapchast, kelle klient on muuhulgas ka al-Assadi Süüria armee.

Le Pen on tugev Euroopa Liidu vastane. Tema väljaütlemiste hulka kuuluvad sellised – “Euroopa Liidust on saanud rahvaste vangla”, “Britid valisid Brexitiga vabaduse ja võivad end iga päev õnnitleda”, “Vabakaubandus on viinud katastroofini”.

Seega on tegemist sellise poliitilise jõu juhiga, kes soovib lõppu Euroopa Liidule ja samas tihedaid ja igakülgseid suhteid Venemaaga, kusjuures ka Venemaa-poolne rahvusvahelise õiguse rikkumine pole talle mingi takistav argument. 

Le Peni ja tema Prantsuse rahvusrinde hoiakud on vastupidised Eesti rahvuslikele julgeolekuhuvidele. Ometi on Eestis tegelasi, kes temaga rõõmuga samas poliitilises raamis soovivad olla ning üheskoos midagi arutada.